Przewodnik dla piszących i czytających
Autor i Bohater w podróży życia

O projekcie

Moja propozycja jest połączeniem trzech sprawdzonych strategii projektowo-analitycznych: biznesowo-kreatywnego Design Thinking, artystyczno-analitycznej koncepcji Bohatera o tysiącu twarzy Josepha Campbella i edukacyjnych heksów (odwołujących się do budowania złożonych map myśli).

Jeżeli zrozumiesz podstawowe działanie tych technik, twoja praca z tekstem literackim — niezależnie, czy jesteś twórcą czy czytelnikiem — stanie się o wiele łatwiejsza. Poszukiwanie kluczy interpretacyjnych i rozwiązań fabularnych stanie się bardziej ustrukturowane. Posiadając metodologię pracy, będziesz mógł/mogła skupić się wyłącznie na własnej kreatywności. A to właśnie ona może okazać się kluczem do sukcesu.

Mam nadzieję, że zaproponowany przeze mnie pomysł na organizację pracy okaże się dla ciebie kluczem otwierającym wrota do tworzenia i rozumienia literatury.

Uwaga! Prawdopodobnie nie stanie się tak, że przeczytasz mój przewodnik i będziesz już znakomitą/ym pisarką/pisarzem. Sztuka wymaga treningu. Nie można pisać na pół gwizdka, oddając temu jedynie ułamek swojego wolnego czasu (którego i tak brakuje). Przewodnik oprowadza po metodzie i daje ci narzędzia wspomagające pracę twórczą. Jednak nawet z nim nie napiszesz opowiadania czy powieści od razu. Mimo to nie zniechęcaj się po kilku godzinach lub nawet po kilku dniach! Dodaj stronę z przewodnikiem do ulubionych i korzystaj z niej zawsze, kiedy zaczynasz pisać.