Przewodnik dla piszących i czytających
Autor i Bohater w podróży życia

Wolne Lektury

Dlaczego najlepsze miejsce na pracę z bohaterem literackim to cyfrowa biblioteka Wolne Lektury? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nad każdym tekstem literackim, który tam znajdziesz, pracuje sztab ludzi: redaktorzy, tłumacze, nauczyciele, a przede wszystkim literaturoznawcy. Trudno nie docenić profesjonalizmu opracowania zamieszczonych tam tekstów.

W kontekście tego przewodnika jest to bardzo przydatne źródło tekstów, ponieważ elementy treści (takie jak bohaterowie, wątki i motywy) są w tym serwisie już wstępnie opracowane. Klikając w interesujący cię wątek, cechę bohatera lub motyw, zostaniesz automatycznie przeniesiony/a do miejsca w tekście, w którym wybrany temat został w jakiś sposób poruszony. Jeżeli zatem podejmujesz się pracy analitycznej, możesz zasiąść do „budowania” z heksów sylwetki jakiegoś bohatera, przy czym część pracy wykonali już za ciebie profesjonaliści z Wolnych Lektur. Pozostaje ci jedynie połączyć logicznie wyciągnięte z tekstu informacje z postacią bohatera.

Wolne Lektury to także znakomita baza bohaterów literackich. Setki książek, które możesz przeczytać tam bezpłatnie stanowi niewyczerpane źródło inspiracji. Możesz zatem wybrać z dostępnych zasobów taką książkę, której bohater stanie się twoim bohaterem. Możesz tę postać wzbogacać i stawiać przed różnymi wyzwaniami w pisanych przez siebie tekstach.